ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

——————————————————–

Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

 13 maja w Pałacu Młodzieży odbył się VI Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży. Impreza odbyła się w ramach działań Międzyszkolnego Klubu „Europa w Naszej Szkole”. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy fantastycznych występów!!! 

——————————————————–

Spotkanie członków Łódzkiego Towarzystwa 

12 maja odbyło się kolejne spotkanie członków Łódzkiego Towarzystwa Pedagogicznego. Temat spotkania, które prowadziła p. Anna Kornacka brzmiał „Profilaktyka w szkole. Niebieska karta”.

——————————————————–

Rusza druga edycja Coachingu!

29 marca rozpoczęła się druga edycja studiów podyplomowych „Coaching dla kadr oświaty”. Serdecznie witamy nowych Słuchaczy w społeczności CRiE.

——————————————————–

Konferencja „Dyrektor, wychowawca, nauczyciele, specjaliści organizatorami kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole”

6 lutego 2014 r. Centrum Rozwoju i Edukacji oraz wchodząca w strukturę CRiE Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna „Razem” zorganizowały konferencję tematyczną adresowaną do dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych Łodzi i województwa łódzkiego pn.: „Dyrektor, wychowawca, nauczyciele, specjaliści organizatorami kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole”. Spotkanie poprowadziła Barbara Łaska – starszy wizytator i ekspert łódzkiego Kuratorium Oświaty. >>materiał ze spotkania 

——————————————————–

II. Kongres Edukacyjny 

14 kwietnia w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej Łodzi odbył się II. Kongres Edukacyjny dla nauczycieli, pedagogów i studentów kierunków pedagogicznych pn. „Odmienność w szkole – czyj to problem? Rozważania globalne i lokalne”. Organizatorami Kongresu było Łódzkie Towarzystwo Pedagogiczne i Urząd Miasta Łodzi. Komitet Naukowy Kongresu: prof. zw. dr hab. Bogusław Śliwerski, dr hab. Beata Jachimczak, dr Beata Matyjas. Zdjęcia z Kongresu >>>proszę kliknąć tutaj

Materiały z Kongresu:

  1. O czym był II Kongres Edukacyjny ŁTP?
  2. mgr Mirosława Mazurkiewicz – Pakiety edukacyjne szansą czy zagrożeniem dla współczesnej edukacji przedszkolnej
  3. dr Grażyna Mikołajczyk – Lerman – Inny w szkole – doświadczenia i opinie uczniów pełnosprawnych i ich rodziców
  4. dr Teresa Wejner-Jaworska – 2014 Prawa i bezprawia
  5. mgr Krzysztof Kwiatkowski – Survival OGIEN 2014

 Galeria zdjęć 

——————————————————–